- +386 31 854 208
- [email protected]
- Razlagova ulica 1, 2000 Maribor
Digitalno delovno mesto je digitalna preobrazba delovnih procesov in sistemov, ki jo poganja potreba po izboljšanju angažiranosti zaposlenih, s čimer se zmanjša fluktuacija zaposlenih in se razvije konkurenčna delovna sila. Poslovni portali in intraneti, ki omogočajo zaposlenim izmenjavo informacij in sodelovanje pri projektih zaposlenih, so se razvili, da bi bolje zadovoljili potrebe digitalnega delovnega mesta, vendar popolna rešitev na splošno zahteva integriran nabor sistemov, da resnično zadovolji potrebe sodobnih delovnim mest.
Strategija digitalnega delovnega mesta za razliko od tradicionalnih zahtev intraneta in poslovnih portalov prilagodi tehnološke zahteve v okviru poslovne vrednosti in izkušenj zaposlenih. Strategija digitalnega delovnega mesta lahko vključuje programsko opremo za intranet ali portal, vendar jo je treba povezati z nastajajočo tehnologijo, ki spodbuja angažiranost in podjetjem pomaga pri odzivanju na spremembe v delovnih slogih. Zlasti digitalno delovno mesto bi moralo podpirati:
Cilji digitalnega delovnega mesta so osredotočeni na izboljšanje učinkovitosti, komunikacije in angažiranosti. Te tri teme skupaj pomagajo podjetjem zmanjšati fluktuacijo zaposlenih, kar je čedalje pomembneje, saj se podjetja potegujejo za nadarjene zaposlene z novimi digitalnimi kompetencami, ustvarjenih z digitalnimi inovacijami.
V okviru pobud za digitalno preobrazbo podjetja ostajajo kulturne spremembe v smeri digitalne kulture pomembna ovira za podjetja. Zato je ključnega pomena pravilna uvedba digitalnega delovnega mesta kot pomemben sestavni del za olajšanje spremembe v kulturi podjetja.
Privabiti novi talent
Da bi pritegnili ključne digitalne spretnosti, ki jih podjetja potrebujejo za učinkovito digitalno preobrazbo, bi morale strategije digitalnega delovnega mesta vključevati, kako zaposleni ocenjujejo zadovoljstvo z delovnim mestom in kaj jih vodi k temu, da bodo dolgoročno ostali pri delodajalcu.
Mnoge panoge se poleg zaposlovanja ljudi z sodobnimi digitalnimi kompetencami soočajo s potrebo po prekvalificiranju in usposabljanju svoje obstoječe delovne sile, v skladu z uvajanjem novih tehnologij, ki se implementirajo v vse ključne poslovne procese. Ker umetna inteligenca in avtomatizacija nadomeščata določena delovna mesta, bodo ti zaposleni potrebovali napotke, kako uspeti v novih konceptih dela. Digitalna delovna mesta lahko vključujejo sisteme za upravljanje učenja (LMS – Learning Management System), s katerimi zaposlenim približamo učenje in izmerimo, kako hitro organizacija pridobiva nova znanja in veščine.
Digitalna transformacija potrebuje digitalno delovno mesto
Ker digitalna transformacija še naprej ustvarja nove poslovne modele, bodo morala podjetja spodbujati okolja na delovnem mestu, ki zaposlenim omogočajo, da samozavestno izkoristijo novo tehnologijo in trende. Hitrost sprememb ne kaže znakov upočasnjevanja, kar pomeni, da bo digitalno delovno mesto le povečalo strateški pomen za podjetja.
Z naraščanjem novih delovnih normativov se bodo združili novi standardi in sistemi, ki bodo ustrezali pričakovanjem današnjih zaposlenih.
Naložbo izdelave spletne strani, trgovine in rezervacijske platforme digitis.si sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Sofinanciranje je bilo pridobljeno preko Vavčerja za digitalni marketing.
Podjetje Digitis je za pripravo digitalne strategije uspešno pridobilo sofinanciranje na javnem pozivu za »Vavčer za pripravo digitalne strategije. »Naložbo VAVČER ZA PRIPRAVO DIGITALNE STRATEGIJE sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj«. Več informacij o kohezijski politiki v Sloveniji: www.euskladi.si.